Menstruatsiooni puudumine pärast beebipille 24.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lõpetasin eelmise aasta lõpus beebipillide võtmise ning novembri kuus oli ka viimane menstruatsioon, see kuu saab sellest juba pool aastat. Tahaksin väga last saada, kuid rasedaks jäämine pole õnnestunud, kas põhjus võib menstruatsiooni puudumises olla? Võtsin pille kokku peaaegu kolm aastat ning selle aja sees võtsin juurde u 20kg...
Kas võib olla ka, et pärast pillide lõpetamist on mingi hormooni puudus? Või on mul lihtsalt midagi viga? Oma naistearsti juurde tagasi minna ei soovi selle murega, sest tema rõhub ainult mu kehakaalule ega kaalu muid variante.. Palun abi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rasestumine on võimalik, kui taastuvad normaalsed ovulatoorsed tsüklid. Tsükli taaskäivitamine on raviga võimalik, kuid enne soovitan teha hormoonanalüüsid ( FSH, LH; PRL, TSH, östradiool, progesteroon) ja ultraheli uuringu naistearsti juures. Siis saab selgust, kas mensturatsioonide puudumine on seotud vaid kaalutõusuga või on sellega seotud ka teisi faktoreid.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg