Kogemata 2 pilli sama päeva jooksul 13.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Võtan Lindinette20 pille. Täna juhtus selline asi, et kogemata võtsin päeva jooksul 2 pilli korraga. (unustasin, et olin juba võtnud).

Nüüd mul küsimus, et kas see võib olla tervisele kuidagi ohtlik?
Kas ma võin võtta tavapäraselt kogu lehe lõpuni ehk 21 päeva?

Alustasin selle lehega nii tegelikult, et üks pill oleks üle jäänud nagunii, kuna võtsin esimese pilli teiselt lehelt.
Kas võib ka kohe uue lehega alustada ehk päevad üldse vahele jätta kui selle lehega lõpetan ning olen tegelikult 22 tabletti võtnud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See ei ole kuidagi ohtlik ja jätkake skeemi järgi. Teil on sellel päeval hormoonitase pisut kõrgem teiste päevadega võrreldes, kuid see jääb alla 50mcg. Te ei pea pausi vahele jätma ja kasutate pille tavapäraselt.