Kui võtsin pilli liiga hilja 27.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olin partneriga seksuaalvahekorras ning unustasin sama päeva õhtul (tavaliselt võtan umb kell 23.00) Sibilla plus tabletti võtta. Võtsin selle kohe kui meelde tuli ehk kella 8 paiku hommikul. See oli uue paki teine tablett, eelmise tableti võtsin tavalisel ajal..
Kas on ohtu rasestumiseks ja kas peaks võtma SOS pilli?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillide rasestumisvastane toime kaob, kui võtta pill 12 ja enam tundi hiljem. Kuna võtsite pilli 9 tundi hiljem, siis rasestumisvastane toime säilib. Kindlasti tuleb võtta ka sama päeva pill, seega võtate ühel päeval 2 pilli. SOS pilli võtmine pole vajalik.