Rasedus 14.10.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olin kaitsmata vahekorras 10.07.2017 peale mida võtsin sos pilli(sama juhtus ka 11.07 siis pilli enam ei võtnud) 17.07 hakkas menses mis kestis 2 päeva,ei olnud roosakas ega midagi vaid nagu tavaliselt.tsükli pikkus 24 p kas on võimalik et 17.toimus hoopis pesastumine.Endale tundus et ovulatsioon toimus 24ndal,siis olin ka kaitsmata vahekorras ja ei võtnud pilli.Test oli õrnalt pos 10.08.Loode oli nähtav 30.08.2018 6+5 ja kõigest 2.3 mm. Oscar test oli 10.10 raseduse suurus 71.1mm 13+2p Tavaliselt peetakse rasedust 2 nädalat väiksemaks.Kas rasestumine võis toimuda siiski peale 24.07 Ette tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

See on väga tavapärane, et peale SOS pilli võtmist tekib veritsus nädala jooksul. Anamneesi ja ultrahali uuringu tulemusi arvestades on kõige suurema tõenäosusega rasestumise toimunud 24.07, aga mitte hiljem.