Menstruatsioon ja sos pilid 08.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole küsimisega, nimelt 3.06 oli vahekord kus tundus et kondoomist väljus sperma. Sama päeval läksin apteeki ja ostsin Sos pilli. Kogu selle kuu vältel olen võtnud beebipille iga päev kuid väikeste ajaliste muudatustega nädala sees kell 6.30 ja nägalalõpus kella kümne paiku. Pillivaba nädal on 4.06-10.06. Tahaks teada kas on võimalik et sos pill lõi mu tsükli paigast kuna võtsin selle sisse 1 päev enne pilivaba nädalat. Varem on ka olnud seda et sos pilli kasutades hilinesid päevad 1 nädal, kuid siis ei kasutanud pille.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui Te võtate pille, siis pole vajadust SOS pilli võtta. Pillide kasutamine korralikult skeemi järgi tagab rasestumisvastase kaitse. Ainult siis, kui unustate pilli võtta 12 ja enam tunni jooksul, peab kasutama lisakaitset ( kondoomi) järgneva 7 päeva jooksul. Peab arvestama, et SOS pilli võtmine võib põhjustada tsükli muutuse ( veritsuse puudumine või hilisem veritsus). Jätkake pillide võtmist tavaskeemi järgi.