Villid intiimpiirkonnas 25.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
viimase nädala jooksul on tekkinud intiimpiirkonda villid tupemokkadele ja päraku juurde ning lõhed täpselt tupe all õhukese naha peale mistõttu on vajalik vetsuskäimine teha dushi all.
Küsisin abi ka tuttavamalt günekoloogilt ning tegu on herpesega - olen kaotanud süütuse ning olnud vaid ühe isikuga yle 1a ning mõlemad olime enne süütud ja truud.
Mehel ei ole kindlalt genitaalherpest, kuid kahtlustame, et mul lõi vàlja herpes põhjusega, et nt emal, kellel oli, jõime samast pudelist vs oli ka mehel viimati enne oraalseksi just ära paranenud ohatis huulel ning võis olla ka sellest.
Villide levik on suurenenud tohutult - eile oli neid veidi päraku juures ning paar tk mokkade peal, kuid täna on neid juba kindlalt 10+ mokkadel. Tekitab tohutult ebamugavust ning hakkasin eile ka acic tablette ja kreemi kasutama.

Küsimuseks järgmine - Kas oleks vajalik külastada günekoloogi? Ning kui ei, kas oleks veel mingit kreemi, mis nt kiirendaks villide kadumist, taandaks levikut ja votaks ära ebamugavustunde?

Samuti ytlen et podemine on esmane, varem pole isegi huulel ohatist olnud
Jään väga teilt vastust ootama!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 15-aastane

Teie kirjelduse järgi võiks tõesti olla tegemist esmase genitaalherpese infektsiooniga. Vajate koheselt retseptiga tablettravi, mida tuleb esmase juhu korral tarvitada 10 päeva õiges annuses. Vastasel korral hakkab sama probleem sageli korduma. Täna on pühapäev, aga kohe esmaspäeva hommikul pöörduge erakorralise haigena lähimasse noorte nõustamise keskusesse, kus teid nõustatakse ja väljastatakse parim ravi Valtrex. Suguelu ei ole soovitav, sest villide sisu on väga nakkav.
Kindlasti vajate rasedusest hoidumiseks antibeebipille, EVRA plaastreid või NuvaRingi.
Kui veel olete HPV vaktsineerimata, siis kindlasti on see soovitav ka GH puhul:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7