Villid ja paistetus ja valulikkus tupes 20.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,mõni päev tagasi tundsin et intiimpiirkonnas hakkas sügelus ja ebameeldiv tunne kipitus.Päev edasi tulid villid on tunda neid häbememokkadel ja kõik seal ümber on ebamugavust täis.ei ole varem sellist asja esinenud.Väga valulik öösiti ajab üles,pesen tihti puhta veega ja panen klotrimasool salvi.Kas peaksin pöörduma arstile.Nüüdseks olen määrinud 2 päeva salvi 3korda ööpäevas.Millest selline asi tulla võis?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 47-aastane

Teie kirjeldust lugedes jääb kahtlus GH genitaalherpesele, mis vajaks kiiresti vaid tablettravi. Pöörduge koheselt kas oma perearstile või günekoloogia EMOsse. Silma- ja genitaalpiirkonna herpesinfektsiooni ei soovitata määrida. Raviks on retseptiravim Valtrex õiges annuses.
Kasuks tuleb kordumiste ennetamiseks HPV vaktsineerimine:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Tasuta saab teha neli analüüsi SynLabis
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab)
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu.
Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.
Alati võite tulla kohe tasulisele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7