Naha maha tulek intiimpiirkonnas 28.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tahaksin küsida miks võib nahk tulla maha intiimpiirkonnas? Kas asi võib olla raseerimises? Nimelt üleeile pärast raseerimist tekkisid punnid ja pärast seda nahk nagu tuleks maha. Ei sügele, ei valuta, pissida ka ei ole valus. Ja kui midagi pihta käib siis hõõrub ja on ebameeldiv.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Raseerimkne ärritab sageli nahka ja võib tekitada eelkõige karvanääpsudes põletikku. Peske probiootikume sisaldava intiimpesugeeliga ja eriti sobiks Clogin elle intiimvaht. Kreemidest-salvidest sobib apteegi käsimüügist Bepanthen Plus, mis sisaldab põletikuvastast ainet kloorheksidiini.
Kui põletik ei parane, siis palun pöörduge nahaarsti vastuvõtule.