Muutused suguelunditel 20.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes 3 nädalat tagasi avastasin häbememokkadel seespool valge katu. Käisin günekoloogi vastuvõtul 18.04.23.a. võeti proovid,kästi määrida hydrocortison salviga. Nüüd 2 päeva hiljem avastasin veel tupe alguses,ääres valgeid punne(ei paista olevat villid).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 67-aastane

Tegemist on ealiste muutuse, tupekuivusega, kindlasti. Kaasuvana on võimalik häbeme leukoplaakia, kas on? Millised on kaebused? Mida naistearst ütles 18.4.23? Mille vastu määratai hüdrokortisooni?
Kas tarvitate muude probleemide puhul ravimeid? Kas tarvitasite hiljuti antibiootikume?
Esmalt hooldustooted käsimüügist:
1) lahkliha ja välisgenitaale on soovitav pesta vaid apteegi intiimpesugeelidega: Eesti Chemi-Pharm toode:
https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8
Intiimpesugeel on mõeldud õrnade kehapiirkondade hügieeni jaoks. Geel sisaldab rahustavaid, niisutavaid ja taastavaid komponente. Ühtlasi sisaldub geelis ka piimhape, mis tagab naha normaalse happelise keskkonna ja mikrofloora ning kaitseb nahka seeninfektsioonide eest.
või https://hoiamed.ee/toode/intiimpesuvahend-lenitivo/
Igapäevaseks kasutuseks mõeldud intiimpesuvahend korduva sügelustunde ja punetuse leevenduseks intiimpiirkonnas. Lenitivo intiimpesuvahendit kasutada:
Menopausi ajal. Pikaajalisel tampooni ja pesukaitsmete kasutamisel. Stress ja hormonaalsed muutused.
Antibiootikumide ravi ajal.
Ei tohi pesta seepidega ja dušigeelidega.
2) DermoXen intiimkaitsegeel apteegi käsimüügist:
https://hoiamed.ee/toode/est-intimate-protective-and-moisturizing-gel/
3) Dermoxen HYDRA oovulid niisutavad, kaitsevad ja rahustavad
https://hoiamed.ee/toode/dermoxen-hydra-tupeoovulid/

Kui tegemist on leukoplaakiaga, siis on ka nn tugevamat kreemi retseptiga.
Kui soovite isikustatud nõustamist, siis on vajalik ettemaks 23€ kaugnõustamise tasu Evita Grupp OÜ ja saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7