Covid-19 vaktsiin raseduse 1. trimestril 29.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kas on soovitatav covid-19 vaktsineerimine (Pfiser teine annus) lükata teise trimestrisse ehk kas tehes vaktsiini esimesel trimestril võib see kahjustada loodet? Nimelt on mul varasemalt aeg broneeritud, aga sain äsja positiivse rasedustesti tulemuse.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Praegusel hetkel teadaolevate andmete alusel ei ole rasedus covid-19 vakstineerimise suhtes vastunäidustuseks. Vaktsiin ei põhjusta lootel väärarenguid ega loote surma. Vaktsineerida võib igas trimestris ja imetamise ajal. Läbi ema vere saab ka loode kaitsvad antikehad.
Peale vaktsineerimist on endiselt vaja kinni pidada kätehügieeni ja sotsiaalse distantsi pidamise nõuetest.