Covid-19 vaktsiin, mõju lootele ja rasedale? 23.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas covid-19 vastased vaktsiinid on ohtlikud või tekitavad jäädavaid kõrvalmõjusid lootele/ lapsele mu kõhus?

Kas on mõni vaktsiin, mis kohe kindlasti oleks parem rasedale ja lootele?

Ämmaemand soovitas kiiremas korras vaktsineerida, kaalutlen tegevust päevast- päeva, miks oleks see mõistlik teha kiiremas korras ära vaktsiin? (kas seepärast, et kolmas trimester on kohe käes?)

Elukaaslane ei poolda vaktsiine, kuna on võõrad ja peale algkoolis ja põhikoolis saadud vaktsiine olen tihti haigemaks jäänud kui teised.

Kõike paremat soovides

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Covid- vaktsiinid praeguste teadmiste ja uuringute tulemustena rasedale vastunäidustatud ei ole ja pigem soovitatakse rasedaid vaktsineerida, mis aitab maandada riske raskelt covidisse haigestuda. Lootele vaktsiin samuti ohtlik ei ole, pigem aitab vastsündinud beebit kaitsta, kuna ta saab läbi teie endale samuti kaitsvad antikehad. Rasedatele eelistatakse Pfizeri ja Moderna vaktsiini.