Lennureis esimese trimestri ajal 25.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

1) Kas lendamine raseduse esimesel trimestril võib suurendada raseduse katkemise riski? Milliseks peate varajase raseduse staadiumis lennureisiga seotud riske?
2) Kas lennureis võib praktikas mingilgi viisil kahjustada loodet? Märksõnadeks õhurõhkude vaheldumine, radiatsioon jms.

Aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Lennureis on lubatud kuni 34. rasedusnädalani juhul, kui raseduse kulg on normis. Lennureis ei suurenda raseduse katkemise ega ka enneaegse sünnituse riski, samuti ei avalda lendamine mingit negatiivset mõju arenevale lootele. Esimene trimester on reisimiseks üldiselt soodne aeg. Ebamugavust reisimisel esimestel raseduskuudel võib põhjustada iiveldus. Alati enne reisi on soovitav konsulteerida oma arstiga ja arutada läbi lennureisiga seotud võimalikud riskid. Kui raseduse ajal on esinenud veritsust, tuleks kindlasti lennureisi vältida.