Donaxyl 11.11.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ,
Mulle määrati raviks Donaxyl - 6 vaginaaltabletti.
Ehk bakteriaalne vaginoos.
Selline küsimus kuna oleme proovinud juba 1,5 aastat last saada ehk rasestuda. Kas selle ravi ajal võib vahekorras olla ja proovida rasestuda ? Mul just sellel ajal viljas periood ehk ovulatsioon peaks olema.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Bakeriaalse vaginoosi ravi võib julgesti teha peale eeldatava ovulatsiooni perioodi lõppu. Bakteriaalne vaginoos ise ei takista rasestumist. Kuna Teil pole õnnestunud 1,5 aasta jooksul rasestuda, siis soovitan teha ovulatsiooni teste. Kindlasti on vajalik ka partneri uuring ( spermiogramm), kui see pole tehtud.