Uuringute tulemused 02.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas seletaksite palun lahti uuringu tulemused:
Günekotsütoloogiline uuring
Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kokiline mikrofloora. Clue rakud. 373887005 ((NILM) Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad)
Lisaks oli veel analüüs HPV- negatiivne

Mida tähendab kokiline mikrofloora, kas põletikku? On see tõsine asi?

Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

PAP NILM- see tähendab, et emakakaelas pole düsplastilisi HPV poolt kahjustatud rakke, HPV on negatiivne. Seega on konisatsiooni järgselt emakakael korras ja uued analüüsid tuleb korrata 1,5 aasta pärast. Kokiline mikrofloora ja clue rakud näitavad tupe mikrofloora häiret. Tegemist on bakteriaalse vaginoosiga ja selle raviks kasutatakse antibakteriaalseid tupekuule: Donaxyl, Dalacin jt.( retseptiga). Kuna tegemist on tupe mikrofloora häirega, siis head efekti annab piimhappe baktereid sisaldavate tupekuulide kasutamine. Nende valik on väga lai: Ecovag, Vagisan, Clogin Elle, Ecocillin, Multi Gyn Actigel jne (ilma retseptita). Bakteriaalne vaginoos nagu ka tupeseen on sageli esinev probleem. Bakteriaalset vagisnoosi üheks soodustavaks faktoriks on tampoonide kasutamine. Tamponnide asemel soovitan kasutada menstruaalanumat ( menstrual cup).