Tsütolüütiline vaginoos 14.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul diagnoositi tsütolüütiline vaginoos ja soovitati teha 2 korda päevas 2-3 nädalat soodavanne. Järgisin arsti soovitust, kuid kahjuks pakkusid need vaid ajutist leevendust, mitte täielikku ravi. Tunnen ikka kipitust, sügelust ja voolust, eriti enne menstruatsiooni. Seejärel soovitati kasutada ravimit Donaxyl, kuid ka see leevendas sümptomeid vaid kuueks päevaks. Olen elanud sellega juba tükk aega, aga kahjuks sooda ei aita.

Kas Teil on kogemusi, et keegi on selle lõplikult välja ravinud ja mida ta sellisel juhul kasutas? Ehk oskate veel midagi soovitada?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tsütolüütiline vaginoos põhjustab küll tülikaid sümptoome,kuigi tegemist on normaalse füsioloogilise seisundiga. Happeline voolus tupest põhjustab valu ja kipitust tupeesikus ja välisgenitaalidel.Tekitajaks on laktobatsillidest eriti rikas tupefloora,mille tõttu pH on väga madal.
Alkaliseerivaid tupeloputusi olete juba teinud, Apteegi käsimüügis on olemas dr. Wolffi vaginaalsupposiidid VAGISAN. Need on kiire toimega ja taastavad tupe loomuliku pH.Kasutada üks kord päevas õhtuti.
Edu soovides,Maie Väli