Kas ma peaksin muretsema? 04.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin günekoloogi juures kontrollis, kuna plaanin rasedust. Varem sünnitanud pole. Võeti proovid ja arst ütles, et helistab, kui vastused käes.Aga päev hiljem läksin alakõhuvaludega erakorralisse, kuna ei aidanud valuaigisti ega ka no-spa. Erakorralises võeti uriiniproov ja veeniverd. Leiti, et on tsüstiit. Kirjutati antibiotikumid nitrofurantoiin mida võtsi 4x päevas. Kui antibiotikumide kuur läbi oli, siis olid valud edasi ja need antibiotikumid ei aidanud. Andsin uue uriiniproovi seal oli lekotsüüte üle normi 25 oli. Samuti käisin ultrahelis seal oli kõik korras. Perearst kirjutas uued antibiotikumid biseptoli, seda tuli võtta 2×korda päevas. Kuid kahjuks ei saanud ma neid võtta edasi, kuna tekkis allergia. Võtsin perearstiga uuesti ühendust ja ta kirjutas uued antibiotikumid, mida pean 2x päevas võtma. Günekoloogilt sain vastuse, et proov näitas hpv-d ja bakteriaalse vaginoosi kahtlus. Günekoloog kirjutas välja DONAXYL. Samuti sain saatekirja kolposkoopiasse, aga aeg on alles 9.aprillil. Küsimus, kui antibiotikumid ei aita, kas siis saaksin lasta seda kolposkoopia kuskil mujal haiglas ära teha, et teada saada lõpuks mis mul on ja et miks mul antibiotikumid ei mõju.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Teie kirja lugedes jääb mulje, et günekoloogilised uuringud on justkui pooleli jäänud, kas on? Kas teate täpselt, millised analüüsid võeti ja millised olid nende vastused? Kas olete HPV vaktsineeritud?
Ei Nitrofurantoiin ega ka Biseptool ei ole antibiootikumid, Ciprofloxacin on tsefalosporiinrea preparaat, laia spektriga, tugevatoimeline. Ravi täpsustamiseks on alati võimalik teha tekitajate tundlikkuse proov ravimitele, n uriini külv. Euroopas levib nn supergonorröa, mida on keeruline ravida, ravi ainult süstidega.
Donaxyl tablett tuleb panna kuus õhtut järjest ööseks tuppe. Kolposkoopia näidustuseks on ikka patoloogilised analüüsid HPV pos ja LBC muutused, n LSIL, kas oli nii?
Operatiivse kolposkoopia ja biopsia-proovitüki võtmise võib teha kohe, kasvõi tasuliselt, sest siis peab veel ~10 päeva patoloogilis-histoloogilisi vastuseid ootama. Sellest sõltub edasine ravitaktika.
Kui soovite täpset ja isikustatud vastust, siis on võimalik tasuline kaugõustamine 24,21€, mis tuleb ette tasuda Evita Grupp OÜ ja minu töömeilile glitter@naistearst.ee saata oma isikukood. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

Paranemist soovides
G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7