Pitsitus pärast urineerimist (uus klamüdioos). 29.12.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ülle Kadastik!

Minu nimi on M... A... ning ma pöördun Teie poole järgmise murega. Nimelt on mul juba mõnda aega pärast urineerimist olnud selline tunne (praeguseks hetkeks juba umbes 6 päeva), et sooviksin uuesti vetsu minna, kuid vajadust selleks kindlasti pole. Samas see tunne pole väga jõuline, nagu on see põiepõletiku korral. Kuna eelnevalt on mul olnud mõned korrad ka põiepõletik, siis on mul võrdlusmoment olemas, et see olukord on veidike teistsugusem. Mainiksin ära ka selle, et sügise alguses avastas mu praegune naistearst Anu Vatter mul nõrgakujulise klamüdioosi ning koheselt kirjutas ta mulle (samuti mu partnerile) välja antibiootikumid, et haigusest vabaneda. Samuti väljendus see haigus alguses sarnaselt - kogu aeg oli selline pitsitav tunna põies. Alguses ma arvasingi, et mul on nõrk põiepõletik ja selle ravimiseks ma võtsin Urinal Akutit ning tegin endale kõiksuguseid põieteesid. Ühtäkki ma sain aru, et põiepõletik ei ole selle kõige allikaks, kuna olukord ei muutunud ei paremaks ega ka halvemaks. Seejärel ma pöördusingi naistearsti juurde, et leitaks lahendus probleemile, milleks siis osutuski klamüüdia. Samas mainiksin ma ära ka selle, et siis kui ma naistearsti vastuvõtule pöördusin selle murega, siis mul polnud enam mõned päevad olnud sellist pitsitustunnet ning pärast seda oli ka enestunne põies väga hea (kuni siis praeguse olukorrani). Kuid vaatamata sellele, avastati ikkagi minu kehast bakter, mis tekkitas klamüdioosi.

Igatahes on praguseks hetkeks mul nende antibiootikumide võtmisest möödas 1 kuu ja 7 päeva. Tegelikult oleks ma pidanud minema järeltestile sellel nädalal, kuid kahjuks see kliinik, mida ma külastan on kuni 8. jaanuarini puhkusel ning seepärast ma otsustasingi oma murega pöörduda Teie juurde. Ma tean, et Te ei saa anda mulle mingeid kindlaid vastuseid, mis selle kõige taga praegu võib olla - mitte välja ravitud klamüüdia või siis midagi muud. Samas ma loodan, et äkki oskate Te suunata, mida kasutada, et olukorda leevendada. Samuti oskate Te äkki soovitada mõnda pädevat arsti, kelle poole pöörduda? Ma eeldan, et Teil on vastuvõtuajad pikalt täis broneeritud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega on probleem ikkagi tingitud klamüüdiast. Sageli mikroob põhjustabki ebamääraseid põiehäireid kuni tugevate kõhuvaludeni välja. Hea, et saite ravi koos partneriga, kindlasti peaksite tegema kordustesti. Võimalik, et kas antud ravi ei aidanud näiteks mehele ja saite uue nakkuse või vastupidi kui mehel ka probleemid. Soovitan ka kindlasti mehele analüüsivõtmist, seda saab ta teha meestearsti juures. Seni jooge põieteesid , antibiootikume ma niisama siiski ei soovita võtta. Tuppe pange mikrofloorat tugevdavat preparaati(käsimüük) nt Vagisani. Kui soovite Tartu günekoloogi juurde, siis ikkagi peate kirja panema, olemas on ka erakliinikud. Esialgu tehke kordusanalüüs oma elukohas. DRKadastik