Ülimalt valulik intiimpiirkond 04.09.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul algasid paari päeva eest väga tugevad valud tupepiirkonnas (terav valu, põletav). Paaril korral on uriin või siis voolus olnud roosakas. Kohati on valu täiesti väljakannatamatu, valuvaigisti mõnikord aitab, mõnikord mitte. Eriti valus on pärast urineerimist. Tupest eraldub valget piimjat voolust, aga mitte märkimisväärselt palju. Viimasest menstruatsioonist on möödas umbes nädal. Valu on pidev. Mul on varem diagnoositud nii bakteriaalset vaginoosi kui ka tupeseent, aga need raviti välja. Juuni lõpus tarvitasin antibiootikume põskkoopapõletiku ravimiseks.

Muidu olen aktiivse eluviisiga, toitun tervislikult, tarbin pidevalt piimhappebaktereid sisaldavaid piimatooteid, intiimpiirkonna pesemiseks kasutan spetsiaalset geeli, tampoone kasutan ainult esimesel kahel menstruatsiooni päeval (nõrga imavusega tampoone) ja kannan ainult puuvillast pesu, pesukaitseid ei kasuta.

Nädala pärast on naistearsti juurde vastuvõtuaeg, aga valu on nii suur, et ei tea, kas pean vastu. Äkki oskate öelda, millega tegu võib olla ja kuidas seda ise arsti juurde jõudmiseni leevendada saaks.

Ette tänades,
k.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kirjelduse järgi võiks olla tegemist ägeda uretriidiga, tupeesiku ärritusega, allergiaga, tupeseene ägenemisega, genitaalherpesega jpm.
Kindlasti tuleks välistada suguhaigused urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa. Vahel on arukas võtta lisaks emaka kaela kanalile analüüsid nendele nakkustele ka ureetra kanalist.
Kuni arsti juurde minekuni:
-peske end 2x päevas apteegi intiimpesuvahuga Multi-Gyn FemiWash;
-määrige Klotrimasool kreemi peale pesemist nii ureetra kanali kui ka tupeesiku piirkonda;
-vooluse vastu on apteegi käsimüügis Ecocllin tupekuulikesed;
-ägenemise ajal hoiduge vahekorrast, tampoonide ja pesukaitsete kasutamistest, ärge kasutage stringe;
-abiks on apteegi neeru- ja põietee;
-hea on soe istevann või soe vann või soe aur alakehale;
-kaebuste süvenemisel on võimalik tasulistel suguhaiguste arstidel või naistearstidel võtta analüüsid kiiremini ja ordineerida koheselt põletiku ravi retseptiga. Ise tasudes saab igale poole ka väljaspool järjekorda ja väljaspool plaanilist vastuvõtuaega.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt