tsükliväline veritsus 30.04.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Menstruatsioon algas 16 aprill ja kulges tavapäraselt,vahepeal oli juba mõni "puhas" päev ka kui 29nda hommikul avastasin,et natuke verd on tulnud,arvasin,et vanainimese asi,ehk määrib veel natuke.Täna hommikul (30.aprill)tundsin menstruatsioonile omaseid valusid(mitte väga tugevaid) ja varsti oli puhas veri väljas...Ja märksa rohkem kui tavalise määrimise puhul on esinenud.
Seksuaalelu ma ei ela,sünnitanud pole,tablette ei tarbi,"päevad" on pidevalt igasuguste üllatustega:vahel tugevad ja teravad valuhood päraku-tupe piirkonnas just päevade eel(on suht palju häirima hakanud),teinekord on ootamatu terava valu kõhtu või selga löönud(nii et võtab natukeseks lausa pikali),tavalised mens.krambid on enamasti alati(õnneks sellised normaalsed),viimati oli enne menssi tunne nagu oleks hoopis külmetusevimm sees(peavalu,nõrkus,halb olla)aga verejooksu alates kadus halb enesetunne peaaegu paugupealt jne.Vereerituse kogust olen siiani siiski normaalseks saanud pidada ja ega muidu ei hädaldakski kuid tänahommikust verejooksu poleks pidanud ikka vist olema-menstruatsiooni lõpust juba nii palju möödas,et selle aja peale olen saanud tavaliselt juba ilma sidemeteta olla ja uue alguseni ka aega.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane.

Iga veritsuse puhul peaksid olema välistatud rasedused ja põletikest vähemalt urogenitaalne klamüdioos. Kui rasedus on kindlalt välistatud, siis ei pea tegema rasedustesti, muudel juhtudel on soovitav rasedustest hommikusest uriinist. Oluline uuring on günekoloogiline ultraheliuuring, emaka limaskesta paksuse hindamine.
Kui muud probleemid on välistatud, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega, mida saab ravida.
Saatke minu töömeilile oma isikukood, siis saan tutvuda e-tervisekaartidega ja broneerida aja vastuvõtule. Võtame vastu pikad päevad kahes vahetuses iga päev, tel 6014331, visiiditasu 5€. Soovitav kaasa võtta pereõelt viimase kliinilise vere analüüs ja aneemiamarker ferritiini väärtus.
Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses