imelik veritsus 19.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33 aastane. Mureks on menstruatsioonide vaheline määrimine. Eelmise aasta kevadel lõpetasin Cilesti kasutamise (üks partner,kasutan kondoomi), misjärel päevad muutusid vererohkemaks ja ebaregulaarsemaks(kuigi mitte murettekitavalt). Septembrist on hakanud määrima ka päevade vahel. Pisteliselt mõnel päeval määrib, siis jälle mitu päeva mitte. Ka peale vahekorda on määrinud ja siis kui potil käin aga kõht on kinni. Tugevat veritsust pole olnud, valusid ka mitte. Päevad ei ole väga vererohked ja pikalt, 4-5 päeva. Peale päevi on nädal kuni poolteist kõik ok ja siis hakkab jälle määrima. Emakakaelavähi uuringust on 6a. möödas, siis oli kõik ok. Arstile on aeg kinni pandud aga muretsen ette.
Aitäh vastamast!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Probleemi nimetus on tsükliväline veritsus, ovulatoorne veritsus, kontaktveristus või postkoitaalne veritsus.
Välistada tuleb rasedus, põletikud, infektsioonid, rakkude muutused jm.
Kui pöördute arstile, siis on vajalik vähemalt 2 analüüsi põletikele ja PAP test 2 kohast ning tupe vooluse uuringud.
Emaka kaela vähi sõeluuringuid teostatakse Eestis 30-55 iga 5 aasta järel:
info www.cancer.ee
http://www.cancer.ee/?op=body&id=97&art=25
Ka teie oleksite pidanud saama kutse uuringule 30-aastasena. Selleks peab olema kehtiv ravikindlustus ja õige aadress haigekassas.
Mure ei aita. Kindlasti tuleb pöörduda naistearstile.
Olulisem kui analüüside võtmine on kaasajal vakstineerimine emaka kaela vähi vastu. Kindlasti vaktsineerige end. Info www.hpv.ee ja www.vaktsiin.ee
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.cancer.ee/?op=body&id=97&art=25