Juba kaks nádalat voolus verine. 16.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29 aastane vabaabielus naine, kaks korda súnnitanud, aborte pole olnud. Núúd on selline mure, et mul on juba peaaegu kaks nádalat tulnud sellist verist voolust, vahel rohkelt, vahel váhem. Praegu on mul muidu ka selline aeg, et peaksid páevad olema. Arsti aeg on mul 29.11.2005. Kas mul kannatab selle ajani oodata ja kas úldse selliste pooleldi páevadega arsti juurde minna saab? Viimati káisin arsti juures póhjalikumal kontrollil tápselt aasta tagasi. Siis tehti kolposkoopiat (avaldasin selleks ise soovi), PAP analúús ja ultraheli. Kóik olid absoluutselt korras. Ka HPV on tehtud, mis oli samuti korras. Ainus mis korras polnud, oli see, et mul leiti beetahemolúútiline streptokokk. Selle vastu sain mitu korda AB ravi, mis kahjuks ei aidanud. Loodan, et minu probleemi kirjeldus on piisav, et vastata, millest selline asi tingitud vóib olla? Teid ette tánades. K

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Igasugune tsükliväline veritsus vajab täpsustamist. On võimalik, et veritsus on tingitud ka põletikust, seega võiksite pöörduda naistearsti juurde varem kui 29.11.05. Kui Teie omal arstil ei ole võimalik Teid varem kutsuda, pöörduge valvekabinetti. Analüüse suguhaiguste diagnostikaks saab võtta ka veritsuse ajal, samuti saab teha UH uuringut, et välistada munasarja muutused (näiteks tsüstid)
Edu Teile soovides Aire Sekavin