Ebatavaline veritsus 08.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mind on keset menstruatsioonitsüklit tabanud ootamatu veritsus (praeguseks kestnud kolm päeva, vere kogus pole kuigi suur) ja ei tea, mis selle põhjuseks võib olla. Kogu teadliku elu on tsükkel olnud regulaarne, rasedusega seotud põhjused on samuti välistatud. Samu antibeebipille kasutan juba üle 11 aasta, varem pole sarnast probleemi ette tulnud. Millega võib olla tegu? Perimenopausiks ka vist vara veel?

Tänan.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Saan aru, et kasutate regulaarselt rasedusvastaseid tablette. Nende foonil võib tsüklivälsit määrimist põhjustada tableti unustamine või hilisem võtmine, oksendamine, kõhulahtisus, koostoime teiste ravimitega. Vahel muutub emaka limaskest ajas pillide foonil väga õhukeseks ja see võib tekitada lisamäärimisi. Kui selline asi juhtus esimest korda, siis vaadake veel kuu. Kui tsükliväline veritsus kordub, siis on soovitav pille vahetada.
Kui vaheveritsus on tekkinud peale vahekorda ehk tegemist on nn. kontaktveritsusega, siis on soovitav kontrollida emakakaela põletike, rakumuutuste suhtes.