Soovin lõpetada beebipillide võtmist 20.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Hakkasin umbes 2 kuud tagasi võtma Gesytil beebipille. Olen nähtavalt kaalu juurde võtnud ja päevad on ikka valulikud. Tahaksin teada et kas ma võin päeva pealt võtmise lõpetada või peaksin pooleli oleva lehe ikka lõpuni võtma. Tahaksin ka teada et kui ma lõpetan pillide võtmise kas on suur võimalus et kaotan kaalu kui pillidega võtsin just juurde.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Madala hormoonidoosiga kombineeritud pillid üldiselt kiiret ja suurt kaalutõusu ei põhjusta. Pillid võivad mõjutada isu ja tahtmist sagedamini süüa, eriti midagi kaloririkkamat. Ülioluline on toitumist jälgida ja piisavalt liikuda. Soovi korral võite pillid koheselt lõpetada. Sellele järgneb tsükliväline veritsus ja umbes 3-4 nädala pärast tuleb teie enda korraline menstruatsioon. Pillide toime on 24 tunniga möödunud.
Kui teil raseduse plaani ei ole, menstruatsioonid on tugevate valudega, siis soovitan proovida minipilli Zlynda, mis kindlasti kaalu ei mõjuta. Minipill ei sisalda östrogeeni ning isu-kehakaalu mõjutada ei tohiks. Võite ka koheselt üle minna ühelt preparaadilte teisele, et säiliks rasedusvastane toime. Esimestel kuudel võib esineda vähest ebaregulaarsemat või pikemat määrimist. See ei ole ohtlik ja möödub ajas.