Veritsus tsüklisisesel ajal 20.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist!
Mul tekkis väike mure 5 päeva tagasi. Mul hakkas pihta rohkem pruunikas ja siis veretooni voolus, tundub nagu oleks uuesti päevad. Algas 16.10 ja kestnud on see nüüdseks 5 päeva. Päevad olid mul viimati 01.10-05.10.
Varem ei ole mul olnud ovulatsiooni ajal veritsust ega midagi aga nüüd on ja see tekitab muret.
Lisainfoks - vahekorras olin 09.10, võtsin Levadonna SOSi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Tsükliväline veritsus on väga sage SOS pilli kõrvalmõju. Veritsus tekib peale SOS pilli võtmist kõige sagedamini järgneva 7 päeva jooksul ja vähene veritsus/määrimine võib kesta paarist päevast mitme nädalani. Tavapärane tsükkel taastub ise, kuid eeldatav järgmise menstruatsiooni aeg võib ka veidi muutuda.