Barthollini näärme abstsess 26.07.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on selline, et kaks korda on mul olnud Barthollini näärme abstsess (paremal pool ), viimati opereeriti 2008 aastal. Nüüd aga avastasin, et suure häbememoka siseküljel ( ka paremal pool ) on hernetera suurune punn, mis ei ole põletikuline ja ei valuta, kuid on kuidagi häiriv. Millega võiks olla tegu ja mida peaksin ette võtma?
Kunagi on ravitud ka seenhaigust, muid probleeme pole olnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast, et olete 55-aastane.
Kuna paremal pool on olnud 2 korda mädane abtsess, siis reeglina jääb samale kohale armkude. Kui see teid häirib, siis tuleks sellest naistearstile vastuvõtul rääkida. Kõike saab opereerida ja eemaldada ja korrigeerida, aga ka siis jääb armkude. Kindlasti ei ole tegemist vulva vähiga.
Kuna olete 55, siis pidite saama PAP testi sõeluuringu kutse:
http://www.haigekassa.ee/ennetus
Külastage mammograafia sõeluuringuid iga 2 aasta järel:
http://www.cancer.ee/?op=body&id=97&art=26
ja koos vastustega naistearstile.
Lugege juurde: www.menopaus.info
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt