Imelik muna suguelundite juures 13.08.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Selline mure, et avastasin paar päeva tagasi suguelundi juurest nahaaluse muna...millega võib tegu olla ja kui hull asi on? Olen väga mures...esmaspäeval panen endale naistearsti juurde aja, kuid sooviksin mingit vastust juba praegu.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
nahaalune "muna" on tõenäoliselt healoomuline Bartholini näärme tsüst. Tsüst tekib Bartholini näärme juha sulgumisest ja siis on tunda suure häbememoka alumises osas valutut ümarat moodustist. Muidugi saab kindlalt diagnoosi panna vaid läbivaatuse käigus. Juhul, kui on tegemist Bartholini näärme tsüstiga, mis suureneb ja põhjustab ebamugavust, tuleb operatsiooni käigus tsüst eemaldada.
dr. Katrin Seemen