Muna suguelundi lähedal 28.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure sellega et, häbememoka välja poole on tekkinud muna mis ei sega aga puudutades on valus. Millega tegemist on?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See võib olla häbememokas oleva suure limanäärme ehk Bartholini näärme põletik, mis vajab vahel antibiootikumi ravi, vahel kirurgilist sekkumist, et põletikukolle avada. See võib võib olla ka selle näärme väike vedelikukogum ehk tsüst, mis tavaliselt sekkumist ei vaja ja võib ajas ise taanduda. Kui moodustis suureneb, muutub häirivalt valulikuks, siis on vajalik kindlasti günekoloogi poole pöörduda.