Tupe juures imelik muna 02.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, üks päev avastasin, et tupe väljas vasakul pool on tekkinud naha alla selline muna moodi asi, valus otseselt pole aga näha, et on paistes ja olen mures kas see võib ise ära minna või on võimalusi, et see on midagi hullu?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui tihend on häbememokas, siis võib tegemist olla Bartholini näärme suurenemisega ( see on tupes olev kõige suurem limanääre, mis on kahel pool mõlemas küljes). Võib tekkida lima kogunemine ja näärme tsüst, mis ajas võib ise taanduda. Võib tekkida selle näärme põletik, mille korral on moodustis valulik, vahel võib tõusta palavik, käia-istuda on valus. Sellisel juhul on kindlasti vajalik arsti poole pöörduda ning sageli määratakse antibiootikumi kuur. Harva on vaja kirurgilist sekkumist.
Kui see moodustis suureneb, muutub valulikuks, siis palun pöörduge kontrolli.