Tuim valu alakõhus 22.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleemiks on tuim valu alakõhus. Tuim valu on olnud keskmiselt 2-3 kuud. Enamasti on ta paremal pool, kuid vahel annab tunda ka vasakul pool. Lisaks valule on mu kõht ka nüüd pinges olnud umbes 4 nädalat. Ise elan Londonis, aga pole kohalikelt arstidelt kuidagi abi saanud - ilma uuringuid ( kaasa arvatud ka korralikku kõhu tunnetamist) tegemata pannakse mulle diagnoose ( 2 erinevalt arstilt mõlemad erinevad diagnoosid). Märtsi alguses käisin Pärnu haiglas uuringutel ja arvati, et mul on kõhus halb bakter pikaajalisest antibiootikumide (akne vastu) tarvitamisest ja günekoloog avastas pärmseene samuti selle tõttu. Antibiootikumidest loobusin peaaegu 2 kuud tagasi ja pärmseene asi ravitud. Tarbisin ka Gefiluse sarnaseid tooteid ja keefirit nagu mulle haiglast soovitati, aga olukord on muutunud teistsuguseks. Viimase nädala jooksul on tekkinud jube väsimus, kuigi uni on olnud korralik. Menstruatsioon oli õigeaegne, aga tundus, et viimase paari kuu kohta tuli verd veidi rohkem. Kuid ei ole selles 100% kindel. Vahel võib tulla ka valu pisteliselt. On ka ebamugav kõhu peal magada, tekivad kõrvetised. Viimasel ajal on söögiisu kasvanud ja tihti vajan vedelikku. Rasedustest näitas negatiivset, kuid pole teinud vere kaudset rasedustesti. Haiglas tehti mulle uriiniproov ja öeldi, et see on korras. Tihti esineb ka madalat palavikku: 37.0-37.3. Kõht on pinges ööpaevaringselt. Ei taha viimasel ajal kohvi eriti, kuna tundub vaga mõruna ja suitsetamisest olen praktiliselt loobunud. Alkoholi ei tarbi. Olen uurinud internetist, mis võiks olla põhjuseks, kuid ei ole kuidagi targemaks sellega saanud.
Ette tänades,
S.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie murelikku ja pikka kirja lugedes on selge, et tegemist on mure, ärevuse-, ärevushäire, stressi, elukohamuutuse jm-ga.
Soovitused:
-otsustage, kas soovite sünnitada või hoiduda rasedusest: kui soovite rasedusest hoiduda ja te ei suitseta, siis alakõhuvalu vastu aitavad nii kombineeritud antibeebipillid, kui EVRA plaastrid kui ka Nuvaring.
-välistatud peavad olema suguhaigused urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa; need tuleks arsti juures võtta emaka kaela kanalist,
-välistatud peab olema soovimatu rasedus ja emakaväline rasedus, piisab apteegi käsimüügi hommikuse uriini rasedustestist,
-kui eelnevad on välistatud, siis võib olla tegemist ärritatud soole sündroomiga, mille raviks on T. Duspatalin
-kehatemperatuur kuni 37,5 on viirushaiguste tunnuste puudumisel normaalne
-märkige üles menstruatsioonide 1. päevad, füsioloogilise ovulatsiooni ajal on ka füsioloogiline alakõhuvalu,
-tegelge kehakultuuriga, otituge tervislikult, muutke töö- ja puhkerežiimi, suhelge heade, tervete ja rõõmsate sõpradega.
Vajate turvalist keskkonda, lähedasi, sugulasi, oma ema toetust.
Alati on võimalik pöörduda suhete spetsialisti psühholoogi poole, kes õpetab toimetulekustrateegiaid.
Sõnastage see kõigile, mis on teie jaoks kõige hirmsam ja mida kõige rohkem kardate.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt