Valu alakõhus 06.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30 aastane. Peale peaajukasvaja eemaldamist diagnoositi mul panhüpopituitarism. Saan asendusravi ja olen endokrinoloogi kontrolli all. Naissuguhormoonidest tarvitan Estrofem'i (2mg) ja Duphaston'i. Viimasel ajal aga on suurenenud voolusehulk, mis küll on lõhnata ja selge ning paremale poole alakõhtu on tekkinud pidev tuim nõrk valu nagu oleks selle koha peal kivi. Millest see võib olla tingitud?
Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Piisavalt suur hormoonide kogus,võib olla sellest ebamugavustunne ja suurenenud voolus.Võik asendada NOVOFEM tablettidega,neid on lihtsam võtta ka.Iga päev ainult üks väike tablett.Konsulteerige oma arstiga selle võimaluse suhtes.Edu soovides,Maie Väli