kõhu valu 20.09.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Päris alakõhus valu,see on tuim valu ja häiriv. Eile läks üle aga täna hommikul taas tagasi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Alakõhuvalude põhjusi on väga palju. Naistel postmenopausis on alakõhuvalu seotud kõige sagedamini sooltega ( soole ärritussündroom, gaasid, sooltepõletik, kasvaja) . Pöörduga kõigepealt perearsti poole, et teha analüüsid ja uuringud ( kõhukoopa ultraheli ). Günekoloogiline läbivaatus koos ultraheli uuringuga on samuti vajalik. Perearst otsustab, milliseid lisauuringuid veel vajate.