puuduv menstruatsioon 24.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

6,5 nädalat tagasi oli mul abort ja tänaseni ei ole veel menstruatsioon alanud.
Alakõhus on aga rusuv tunne, tuim näriv valu ja vahekord on tugevalt valus - nagu lõikaks/pigistaks emakapiirkonnas.
2,5 nädalat peale aborti purunes vahekorra ajal kondom ja ma võtsin Postinori. Kas see on põhjuseks tekkinud probleemidele ja ma pean veel lihtsalt ootama, või peaksin ma pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Tehke hommikusest uriinist rasedustest
2. Reserveerige aeg naistearstile. Menstruatsioon peale raseduse katkestamist peaks tulema 4-6 nädala pärast.
Raseduse katkestamise tüsistusena võib olla põletikke, menstr.tsükli häireid jm.