Tuim valu alakõhus. Valu tugevneb kui vetsus istudes pingutada. Katsudes alakõhtu valu suureneb 02.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nädal aega on olnud alakõhus tuim valu. Peale vajutades valu suureneb. Vetsus istudes ja pingutades valu samuti suureneb. Vaskspiraal olnud 8,5.a plaanin seda eemaldada umbes kuu aja prst. Kas probleem vòib olla spiraalist? Pàevad on ka pikad umbes 12 páeva ja vahepeal on ka voolust beezikat. Emakakaela vàhi uuringus osalesin 2 ndl tagasi ja see oli korras.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Iga alakõhuvaluga tuleb välistada sugulisel teel levivad haigused. Saate tellida ka SynLabist:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab).
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu.
Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

Teiega nõus, vaskspiraalid jäävad järjest ajalukku. Enamikel patsientidel möödusid nii alakõhuvalud, kui ka vererohked ja pikad menstruatsioonid, kui eemaldasin spiraali. Mõelge munajuhade sulgemisele või vasektoomiale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7