Surumistunne alakõhus, valu vaagnapiirkonnas 26.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

ongi selline mure, et juba mitmendat päeva on selline surumistunne alakõhus ja tundlik siis kogu alaselg-vaagnapiirkond ja alakõht.
Menstruatsioon lõppes täpselt nädal aega tagasi, pille ei võta, vahekorras kondoomiga. Sünnitanud olen 2 last, esimene oli keiser teine tuli ise.
On esinenud tupeseen, mida olen korduvalt ravinud-hetkel ei esine.
Selline asi veel ka, et kui näpp tuppe lükata, on tunda sellist kühmu, mulle endale tundub, et emakakael oleks nagu pikenenud või alla vajunud, sest kui seda puutuda siis lööb ka sellise mensese valu kõhtu.
Arsitle pöördunud ei ole, kuna lootnud, et läheb üle. Järjekorrad ju 2 kuud.
Selle vaagna valu ja alakõhuvalu kohta veel nii palju, et vahepeal jääb nagu korraks järgi kuskil 2-3 minutit ja nii võib juhtuda ikka mingi 10 korda päevas kuid enamasti on ikka pidev surumistunne ja valud, kuid mõõdukas tuim valu.
Kogu see asi meenutab natuke olukorda enne sünnitama minemist.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Arvan,et teil on tupe eesseina ja emaka esimese või teise astme allavaje.Sellele on iseloomulik allapoole kiirguvad ristluuvalud.Valu esineb päeval ja süveneb õhtu saabudes,öösiti vaevused puuduvad.Põhjuseks on sünnitusjärgne sidekoeline lõtvus.
Soovitan Teil kindlasti minna günekoloogi vastuvõtuleEdu soovides,Maie Väli