CIN II ja valud alakõhus 17.03.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 24-aastane neiu. Kuu aega tagasi käisin rutiinses kolposkoopias, kus arst avastas mõõduka düsplaasia (CIN II). Võttis ka biopsia ning määras raviks konisatsiooni. Nüüd, mõned päevad tagasi hakkasid alakõhus torkivad valud, ning voolus on kohupiimjas, ka urineerimine on tihenenud. Ühtlasi on ka kaelal lümfisõlmed paistes, palvikku ei ole. Täna käisin arsti juures konisatsiooni aega määramas ning rääkisin vaevustest ka arstile ning tema vastas ükskõikselt, et see on külmetus või seen ja need valud võivad ükskõik millest olla. Ei võtnud ta ühtegi analüüsi, ei vaadanud mind läbi. Lisas vaid, et suurt põletikku ei saa teil olla ja võtke valuvaigisteid, kui väga valutama hakkab. 12.aprill on mul konisatsiooni aeg.

Ma olen ka varem koniseeritud, täpselt aasta tagasi ning 6 kuud tagasi oli PAP korras. Mida ma tegema peaksin, kas pöörduma täiendavalt tasulisse raviasutusse või on sellised nähud düsplaasia puhul normaalsed ning peaksin rahulikult oppi ootama.

Menstruatsioon oli viimati 03.03.10 - 06.03.10 ning tarvitan Logesti beebipille juba kaheksa aastat.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
emakakaela düsplaasia ei põhjusta alakõhuvalu , voolust ega ka urineerimishäireid. Valge tükiline voolus on tupeseene puhul tavaline. See laheneb seenevastase tuperaviga kiiresti. Sagenenud urinerimine viitab kuseteede põletikule, mis esineb sageli koos põletikuga suguteedes. Enne konisatsiooni peab kindlasti kontrollima põletikutekitajate suhtes ja tegema vajadusel põletikuvastast ravi. Ma ei tea teile tehtud analüüside (PAP; biopsia) vastust, kuid see pole just tavapärane, et nii noorele naisele on näidustatud teistkordne konisatsioon, kusjuures pool aastat tagasi on olnud analüüsid korras. Soovitan täiendavalt konsulteerida.
dr.Katrin Seemen