Munasarja valu peale konisatsiooni 23.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Nädal tagasi teostati mul konisatsioon CIN II tõttu. Nüüd on hakanud valu tegema munasarjad - enamasti paremalt poolt. Vasak annab harva tunda. Kas peabki nii olema või mis põhjus olla võiks?
Verd ei tule. Tuleb veelaadne voolus, mis pidavat normaalne olema.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui voolus ei ole rohke ja halvalõhnaline, mädane, ei ole palavikku ega und häirivaid tugevaid alakõhuvalusid, siis on soovitav võtta 600-800mg Ibumetini 2-3 korda päevas või Dolmeni 25mg 2 korda päevas. Kui valud pigem ägenevad ja valuvaigistid valusid ei leevenda või tekivad eelnimetatud kaebused, siis on soovitav minna günekoloogi kontrolli.