koledad varbaküüned 01.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mu varbaküüned on paksenenud ja lõigates murduvad kergesti, samuti on nad kuidagi kollased. Käisin eelmisel suvel nahaarstil, oletasin et tegu on küünseenega. Hiiu haiglas võetud analüüsid näitasid, et nii see siiski pole ja seenravi mulle ei määratud. Ometi on küüned koledad. Tuhmid ja paksenenud. Kas see võib olla tingitud valedest jalanõudest? Kas on olemas ravilakki, millega peita ja mis samas ka aitaks? Olen 23naine

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Iga kord ei pea paksud ja kollakad küüned tähendama seenhaigust. Tegemist võib olla hoopiski onühhodüstroofiaga. Et Teile täpsemalt vastata, peaksin Teie küüsi nägema.