Kas küüneseen? 09.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25a. naine. Mul on järgmine mure, et parema jala suure varba küüs on valge ja paksenenud juba pikemat aega. Samas parema jala teistel varvastel küüned normaalsed, samuti ka vasaku jala varbaküüned.
Kévadel käisin selle murega Hiiul nahaarsti juures ja võeti ka analüüs, mis oli negatiivne.
Kas peaksin uuesti pöörduma Hiiule tagasi?
Või on ehk mõni muu lahendus?
Aitähh!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lahenduse leiab teie nahaarst. Omalt poolt arvan, et seeneanalüüsi võiks korrata, kuna on võimalik, et seenekülviks võetud küünematerjalis oli liiga palju lagunenud küüne enda osiseid ja sellises materjalis mõnikord elavat seenniidistikku ei olegi. Sellest tulenevalt võib saada eksitava negatiivse vastuse.
Küüntel võib olla ka muid haigusi peale seenhaiguse.