Valulik survetunne istudes päraku ja munandite vahelisel alal,mis kiirgab ka munanditesse. 17.03.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eesnääre eemaldatud 1994.a.PSA analüüs olnud korras.Viimati proov 4.03.19.= 0,01.Probleemiks tuim valu istudes lahkliha piirkonnas,mis kiirgab ka munanditesse. Tehtud 5.03.ka kolonoskoopia,mis oli korras(üksikud rahulikud divertiiklid sigma osas.)Käisin
sama probleemiga ka Teie vastuvõtul ca.4aastat tagasi.Läbivaatuse tulemusel midagi ohtlikku ei avastanud.Vaegused kadusid pikkamööda iseenesest kuni nüüd paar kuud tagasi ilmusid uuesti.Kas riskiks jääda ootama,et ehk kaovad ka seekord,või peaks midagi ette võtma?Eriti paha on pikkadel lennureisidel,kus tuleb 10-12 tundi istuda.Vereproov midagi halba ei ennustanud,CRV oli alla 8.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PSA on korras. Suure tõenäosusega ei lähtu need valud eesnäärme piirkonnast vaid tugiaparaadist. Mina soovitan teil esmalt pöörduda perearsti vastuvõtule. Vajadusel teha ära selja uuringud. Eelkõige võiks teid aidata füsioteraapia. Meestekliiniku Tartu osakonnas töötab väga hea vaagna füsioterapeut. Ehk tasuks teha üks visiit tema juurde.