Tundlikud mundadid 20.03.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul tekib enamasti tööl peale raskuste tõstmist valu alakõhtu, mis kiirgab munanditesse. Eriti on tunda seda parema kubemes. See valu tekib ka siis kui olen pikemat aega püsti jalu ja viin raskuse parema jalale. Valu kiirgab ka selga.
Järgmisel hommikul on need sümptonid kadunud. Vabal päeval sellist probleemi ei ole, ja kui on siis vähesel määral.
Olen ise interneti kaudu uurinud ja need sümptonid on üsna sarnased munandiveeni laiendi moodi.
Kas see võib nii olla?
Mida edasi teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Füüsilisel koormusel ilmnev alakeha valu on tingitud selja või vaagnat varustavate närvijuurte ärritusest. Esmalt tasuks teha selja uuringud. Samas peaks ehk välistama ka sageli koos selja muredega esineva eesnäärmepõletiku võimaluse.