Sügelus ja kipitus 23.09.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Pärast tööjuures higistamist ja ringi jooksmist hakkab munandikoti ja päraku vahelisel alal sügelema. Paar tundi hiljem on sügelusest saanud juba piinav kipitus. Samal ajal on jalad mõlemal pool munandikotti hõõrumisest läinud punaseks ja natuke paiste ning iga samm teeb põrgupiina.

Kipitavad kohad munandikoti alaosas asuvad pärakut ja sugutipead ühendava joone peal. seega munandikoti keskel. Valulikud (loe: hirmvalusad)kohad on nagu väikesed peenikesed naha värvi näsad (kõigest paar millimeetrit kõrged).

Vahest kipitab ka päraku ümbrus. nagu oleks haavandid.

Koju jõudes pesen ennast ära ja tavaliselt on juba järgmiseks ülejärgmiseks päevaks jälle asi korras.

Selline asi juhtub minuga umbes kolm neli (viimasel ajal viis?) korda kuus.

Olen elanud naisega koos u. 6 aastat kuid umbes poolteist aastat tagasi elasime paar kuud lahus, nii et ei saa 100% välistada et on tegemist mõne väljastpoolt tulnud suguhaigusega.

kolm neli kuud tagasi ravisime naise tupeseent meil mõlemal mingite salvidega. hiljuti oli naisel jälle tupeseen.

elan välismaal. arsti juurde minek on natuke keerulisem aga kui vaja siis mõtleme midagi ikka välja.

lugupidamisega,

Margus

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võimalikke põhjuseid on palju ja targemat nõu saaksin teile anda peale läbivaatust. Lihtsamatest soovitustest alustades soovitaksin vaadata, et mis materjlist on teie aluspesu - selliste vaevuste taga võib olla mittelooduslikest kiududest pesu. Sama pilguga peaks vaatama ka oma tööriietust. Riie peab loomulikult hingama ja aluspesu osas soovitaksin kasutada vaid puuvillasest kangast tehtud pükse. Läbi kumab ka seeneprobleem. Ilmselt on just seened konkreetse ärrituse tekitajaks. Abi saaks pikemast seenevastasest tabletikuurist või kreemiravist. Veel on võimalikuks põhjuseks allergiat või ärritust tekitav pesupulber - võite proovida pesupulbri vahetust. Jne, jne.
Edu soovides
Margus Punab