Tinnitus 03.07.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

oktoobris 2023 sain 3 koroonavaktsiini süsti. Pärast seda hakkas peas vilistama, undama, sahisema. Erinevad hääled..
Lugesin, et see on *tinnitus*
kas on sellele ravi.
kuulan helisid, mida on soovitatud ,kuid see ei aita.
Öösel on kõige raskem.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Tinnitus on sage probleem.
Kõiki tekkinud haigusi ei saa kuidagi seostada koroonavaktsiinidega. Ka mitte siis, kui haiguse algus ja vaktsineerimine juhtusid olema lähedastel aegadel. Seos ei tungu tõenäoline.

Peaksite kindlasti kontrollima oma vererõhku, sellised kaebused on sageli seotud kõrgvererõhutõvega.
Kindlasti soovitan ka perearstile om kaebusi kirjeldada, tema teab teie kaasuvaid haigusi ja oskab öelda, kas oleks vaja midagi täiendavalt uurida või konsulteerida.

Lugupidamisega
Marge Kütt