Synlabi tulemused 02.08.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Käisin Tartus Synlabis vereproove andmas ja sain kätte ka oma tulemused. Mul tekkis nendega seoses küsimus. Nimelt on kõikidest näitajatest paigast ära lümfotsüüdid ja neutrofiilid- kas selliste näitajatega, mis praegu üle on, saab välja lugeda ka mingi kalduvuse mingisuguseks tõsisemaks haiguseks ja peaks pöörduma perearsti poole või see on täiesti tavapärane neutrofiilidel olla alla näitaja ja lümfütsüütidel veidi üle näitaja? Otsisin infot ka internetist, aga ei pea seda niivõrd usaldusväärseks, et selle põhjal otsustada. Lisasin oma vereproovi tulemused ka manusena.

Regulaarsetest haigustest esineb tihti põiepõletiku laadi asja, kuid vereproovi andmise ajal seda ei olnud. Samuti on mandlid tihti põletikulised, aga ka need ei andnud tunda just nimelt vereproovide andmise ajal.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Lümfotsüütide ja neutrofiilide absoluutarvud on paigas ja paigast ära on ainult suhtearv ehk see on kaldunud lümfotsüütide suunas.
Selline olukord viitab kõige sagedamini viiruste põdemise järgsele seisundile. Muutus on aga väike ja kõige tõenäolisemalt mööduva iseloomuga. Selle tõestamiseks võib 2-4 nädala pärast korrata vereanalüüsi CBC 5Diff, seda kas perearsti juures või tasulisel laboriuuringul. Tasulisi laboriuuringuid ei tee mitte ainult synlab, vaid ka haiglate laborid (Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla).

Lugupidamisega
Marge Kütt