D-diameerid veres 15.04.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Lasin endale ise teha vereproovid ja ka D-diameerid .Põhjus miks lasin D- diameerid teha on jalgade veenilaiendid ja vaagnavalu ja vahel tekib selline rögane köhahoog .D-diameerid oli 680 aga alla 500 on norm .Synlabi lehel on nii öelda valgusfoori süsteem ja d-diameerid on kollased ehk piiripeal .Kas see on viide trombist?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Synlabi määramismeetodi ühikud ei ole korrelatsioonis haiglalaborite omadega, seega päris hästi tulemust kommenteerida ma ei saa.
Arvestades Teie hormoonaktiivse spiraali olemasolu on D-dimeeride määramine põhjendatud, et välja lülitada võimalik tromboos teie kaebuste põhjustajana. Kuid praegune erinevus labori referentsväärtusest on väga tagasihoidlik ja tromboosi selle alusel diagnoosida ei saa. Tromboosi välistamiseks tuleks D-dimeere määrata korduvalt ja hinnata muutuste dünaamikat.
Tasulisi laboriuuringuid teevad Tallinnas ka Ida-Tallinna Keskhaigla ja Regionaalhaigla laborid.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

vereanalüüs

Tere,

palun kommenteerida minu 22.07.2019 tehtud vereanalüüsi tulemust, täpsemalt kahte näitajat PDW (eriti teeb muret) ja D vitamiin veres-

Tänan

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Kuna mul puudub info teie tervisesesundi muude näitajate ja esinemvate kaebuste kohta, siis saan kommenteerida ainult tehtud uuringut.
PDW on arvutuslik parameeter vereanalüüsi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: