Analüüside vastused 03.05.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin küsida Teie arvamust analüüside tulemuste kohta (analüüside vastused lisasin failidena).

Lisaks märgin ära, et olin eelnevalt ca 2,5 nädalat haige ja haiguslehel (esines palavikku 37,2-38,4) ning haiguse alguses oli tugev nohu, esines kurguvalu, väsimust ning tegin läbi 2 antibiootikumi kuuri Berlocid ja Amoksiklav. Synlabi analüüse läksin andma ca 1,5 nädalat peale haigust. Kas võib olla, et organism on lihtsalt haigusest veel nõrk, ning seetõttu on teatud näitajad paigast ära?
Varasemalt nende näitajatega probleeme olnud ei ole.

Vastust ootama jäädes
Tuuli Ivainen

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vabandan vastuse viibimise pärast.
Veidi keerukas on interpreteerida, kuna ma ei tea tausta.
Saan aru, et teostavas laboris te ei ole laboriarstiga nõu pidanud.

Mina tahaksin tegelikult teada, miks te reumatoidfaktorit ja settereaktsiooni määrasite ehk kas teil on olnud liigesekaebusi või varasemat ahtlust reumatoidartriidi suhtes.
Praeguste uuringute järgi jääb mulje, et aktiivset protsessi ehk põletikku teil hetkel ei ole, kuna SR on normis. Kuid ägedat põletikku välistatakse pigem CRV alusel.
Reumatoidfaktor ehk RF on veidi üle referentspiiri. See võib olla seotud varasema haigusega, nagu te ise oletasite. Kuid võib olla ka oluline juhul, kui teil on esinenud varem pikaajalisi liigesekaebusi (valulikkus, turse liigeste piirkonnas).

Kui on tõsisem mure, võiks nõu pidada oma perearstiga.
Ka võib teha tasulisi analüüse kehtiva haigekassa hinnakirja alusel ilma juurdehindluseta nii Põhja-Eesti Regionaalhaigla laboris (Sütiste 19, reg 9, tel 617 1049, 617 2021) kui Ida-Tallinna Keskhaigla laboris (info kodulehel) ja mõlemad pakuvad ka tasulist laboriarsti konsultatsiooni, mis võimaldab vastavalt inimese probleemile koos patsiendiga valida teostatavad laboriuuringud ja nende tulemused ka koos üle vaadata.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Analüüside vastused

Tere!

Käisin vereanalüüsi andmas. Palun öelge kas kõik on korras? Lisasin analüüsid pdf. failina.

Aitäh!

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Madalamad väärtused erütrotsüütide indeksitel (MCV ja MCHC) viitavad rauavaeguse võimalusele. Kuigi seerumraud on normi piirides, ei välista see rauapuudust. Õigem verenäitaja rauavaeguse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: