Wilsoni tőbi 05.07.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen geenidoonor ja sain sealt vastused oma geenide seisukohtade kohta.Seal on kirjas,et mul on geenide ATP7B rike,mis viitab vase ainevahetuse Wilsoni tőve häireid.

Tahaksin teada,kas on vőimalik määrata
vase Cu sisaldus veres ja uriinis,seda ju tava analüüsiga ei määrata ja milline normaalne kogus.Tänan

Arst vastas:

Liisa Kuhi

dr Liisa Kuhi

Laborimeditsiini arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!

Vase sisaldust veres ja uriinis on võimalik määrata Eesti meditsiinilaboritest Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Synlabi laborites. Normaalne kogus sõltub meetodist ja vastusel on alati toodud normaalse koguse andmed referentsvahemikuna.

Lugupidamisega
Liisa Kuhi