Neutropeenia 03.04.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Olen 49a naine. Perifeerses veres neutropeenia 0.7 - 1.0*10e/9/l (tõusutendentsiga). muus osas näitajad korras, tunnen end hästi. Gematoloog arvab. et seotud Cipraleхi tarvitamisega (9 kuud). Kas see on võimalik? Hematoloogi juurde taas 4 kuu pärast.
Ette tänades,

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Kui hematoloog viitab seosele selle ravimiga, tuleks uus vereproov teha pärast ravimi võtmise katkestamist. Kui neutrofiilide arv normaliseerub selle järgselt, on põhjus käes ja tuleks ravimit vahetada.

Lugupidamisega

Jüri Laasik