neutrofiilide madal tase 21.05.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tegin perearsti juures vereproovi ja selles oli neutrofiilide arv väga madal - 1,35 (ref väärtus 1.9-6,7 E9/L) ja see on pidevalt langustrendis. Perearsti õde ütles, et mul on neutropeenia ja pöördugu oma onkoloogi poole. Onkoloog aga ütles, et sellega pole midagi teha. Kas see tõesti on nii?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks ma ei tea teie onkohematoloogilist diagnoosi, seetõttu ei saa küsimusele ammendavat vastust anda.
Neutropeenia kaasneb paljudele nendele haigustele ja teatud juhtudel on see paratamatu kõrvaltoime. Nnende haiguste puhul otsustab alati onkoloog, milline on lubatud tase, kuhu patsiendi neutrofiilide tase võib langeda, siin ei saa arvestada tavapäraste normivahemikega.
Ma arvan, et antud juhul tasub lähtuda onkoloogi soovitusest. Kindlasti tasub perearsti juures neutrofiilide taset edasi jälgida, kui langustrend püsib, siis uuesti informeerida onkoloogi.

Lugupidamisega
Marge Kütt