Leukotsüütide uuring (madal üldväärtus, segadus leukogrammiga) 17.10.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Leukotsüütide arv veres on madal. Kuus kuud tagasi tehtud vereanalüüsis oli samuti (hetkel 3.2 E9/L, siis oli 3.3 E9/L).
Leukogrammist tuleb välja, et monotsüütide absooluutarv on normi piires (0.5 E9/L) aga suhtarv jälle üle (16.8%). Lümfotsüütide absoluutarv on alla normi (1.0 E9/L), samas suhtarv on normi piires (30.1%).

On mul põhjust muretsemiseks, kuidas edasi käituda? Millest tingitud erinevused leukogrammist ning mida sellest välja lugeda?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on tõesti leukotsüüte vähem kui teie eagrupp ja sugu eeldaksid. Hemoglobiin on samuti piiripealselt madal, samas rakkudes puuduvad rauapuudusele või B12/foolhappe puudusele viitavad tunnused.
Keerukas on ainult vereanalüüsi põhjal öelda, kas tegemist on siin patoloogia või individuaalse iseärasusega.
Selline pilt võiks viidata mõnele kroonilisele haigusele, näiteks kroonilisele reumaatilisele haigusele. Samas, kui muud haigustunnused puuduvad, siis kindlasti ei ole tegemist kindla patoloogiaga, võib olla ka individuaalne iseärasus (kuna näidud on sellistena püsinud ca aasta. Haigusliku põhjuse korral kalduvad muutused vereanalüüsides süvenema.). Perekondlik neutropeenia? Kas kellelgi teisel suguvõsas on sarnast leidu?
Leukotsüütide arvu vähenemist põhjustavad ka kroonilised infektsioonid, aga ka ravimid (valuvaigistid, põletikuvastased ravimid, antibiootikumid, allergia ravimid).

Soovitus - uurige ema-ise ja õdede-vendae näite. Kui ainult teie omad on madalad, aga haigustunnuseid ei ole, siis korrake näite uuesti ca 6 kuu-aasta pärast.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Hemotoloogilised uuringud_näitajad paigast ära

Tere,

Pöördusin ootamatu alaseljavaluga (nimmepiirkond, sabakont ja tuharad), mis ka alakõhtu ning hiljem vasakusse jalga kiirgas, arsti poole. Arst tegi vereproovi ning eile mainis tulemuste ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teil on hemoglobiin alla referentspiiri (nn.normi), samuti on madalam MCV, MCH ja MCHC, mis koos viitavad rauapuudusest tingitud aneemiale, kus punaverelibled on väikesed ja sisaldavad ...

Loe edasi

maksapõletiku analüüsid

mida tähendab täisvereanalüüs

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Täisvere analüüs tähendab kõige tavalisemat vereanalüüsi, mille puhul määratakse hemoglobiini sisaldus, leukotsüütide ja erütrotsüütide arv ja nii edasi.
Tervitades
Jüri Laasik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: