Kommentaar vereproovi kohta 26.05.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, lasin ise Synlabis teha vereproovi , et kontrollida näitusid ja põletikke organismis.
Lisas on toodud analüüsi tulemused, palun teie kommentaari analüüsile.
Alla või üle normi on väärtused PDW ( 9,6 fl) , Neutrofiilide arv ( 1,88 E9/L) ja Basofiilide arv ( 0,09 E9/L).

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks ei avane teie poolt kaasapandud faili vereanalüüsi pildiga. Kuid püüan vastata teie küsimustele.
PDW on trombotsüütide suurust puudutav arvutuslik parameeter, mille diagnostiline väärtus ei ole väga suur. Kui PLT hulk on referentspiirides, siis PDW väärtus, ka referentspiire ületav väärtus eraldiseisvat diagnostilist tähendust ei oma.
Basofiilide arv alla referentspiiri ei ole samuti patoloogia, suurenenud väärtuste puhul püüame hinnata selle põhjust.
Neutrofiilide hulk 1,88 on referentsi alumisel piiril tuleks vaadata ka WBC väärtust. Kui ka WBC on madalavõitu, siis võiks uuringut kuu-kahe pärast korrata, et veenduda, et probleem ei süvene. Tavaliselt esineb mõõdukas mööduv neutropeenia (neutrofiilide hulga vähenemine)näiteks viirushaiguste põdemise järgselt.

Lugupidamisega
Marge Kütt